Z kranu, z butelki, a może z filtra – którą wodę wybrać?

Każdy z nas pewnie słyszał, że czysta, niegazowana woda jest najzdrowsza dla naszego organizmu. Jako konsumenci mamy do wyboru trzy źródła, z których możemy ją czerpać. Sprawdźmy, która woda jest najlepsza: butelkowana, z sieci wodociągowej, czy po zastosowaniu filtracji.

Woda kranowa – co warto o niej wiedzieć?

Jaką wodę wybrać? Nie jest tajemnicą, że woda z kranu jest łatwo dostępna, ekonomiczna i co najważniejsze – stale kontrolowana pod kątem składu i bezpieczeństwa. Poza tym jej dystrybucja wiąże się z ograniczeniem śladu węglowego, co ma korzystny wpływ na środowisko. Czy kranówka ma jakieś wady? Tak. Problemem jest często jej smak, który wynika z obecności osadów powstałych w rurach wodociągowych. Warto jednak mieć na uwadze, że zwykle świadczy on o obecności w wodzie ważnych dla zdrowia mikroelementów. Mowa tu przede wszystkim o magnezie i wapniu, a więc dwóch pierwiastkach, które mają istotny wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego i kośćca człowieka.

Woda butelkowana – czy warto ją pić?

Pod względem czystości woda z butelki jest dużo lepsza niż kranówka. Co więcej, występuje w postaci zwykłej i gazowanej. Czy to oznacza, że można ją pić bez ograniczeń? Tak, tyle że jej ciągłe spożywanie może być poważnym wyzwaniem dla naszego budżetu i środowiska. Woda butelkowana jest znacznie droższa od tej, która jest dostępna w wodociągu. Problemem jest też konieczność składowania butelek. Jeśli założymy, że każdy z nas powinien pić minimum około 1,5 litra czystej wody dziennie, to w ciągu miesiąca pozostawimy po sobie 30 butelek PET, które – jak powszechnie wiadomo – mają bardzo negatywny wpływ na środowisko.

Woda z dystrybutora – podstawowe informacje

Z punktu widzenia konsumenta dystrybutor wody filtrowanej to najkorzystniejsze rozwiązanie. Co prawda jego zakup wiąże się z pewnym wydatkiem, ale w toku jego eksploatacji sporo oszczędzamy (my wynajmujemy dystrybutory – nie trzeba ich kupować.). Można nawet powiedzieć, że im częściej woda filtrowana jest przez nas spożywana, tym więcej zostaje w naszej kieszeni. Korzyści z posiadania dystrybutora jest więcej. Dzięki niemu:

Alternatywą dla urządzenia pobierającego wodę z sieci jest dystrybutor na butle o pojemności kilkunastu litrów. Dostawa wody do domu to propozycja dla osób, które chcą cieszyć się dostępem do smacznego i zdrowego napoju z dala od sieci wodociągowej.

Reasumując, jaką wodę pić? Najlepiej taką, która jest tania, łatwo dostępna i smaczna.

Zobacz więcej