Wyposażenie korytarzy szkolnych – pomysły i inspiracje

Przez korytarz szkolny każdego dnia przewija się mnóstwo dzieci. To miejsce, gdzie uczniowie spędzają przerwy pomiędzy zajęciami, odpoczywają i rozmawiają z rówieśnikami. Trzeba więc zadbać, aby ta strefa była dla nich bezpieczna oraz funkcjonalna. Warto ją wyposażyć w solidne i komfortowe w użytkowaniu meble, ale nie tylko. Jak zaaranżować tą wspólną dla wszystkich osób przestrzeń?

Wyposażenie korytarza szkolnego – pojemne szafki i wygodne siedziska


Meble na szkolny korytarz powinny łączyć w sobie wysoką wytrzymałość i funkcjonalność. W nowoczesnych placówkach korytarze nabierają całkiem nowego znaczenia. Kiedyś były traktowane po macoszemu, dziś jednak przykłada się dużą wagę do ich wyposażenia. Zaaranżowana przestrzeń powinna korzystnie wpływać na rozwój dziecka. Czego nie może w niej zabraknąć? W modzie są zwłaszcza krzesła, sofy, siedziska, kanapy czy stoliki w geometrycznych kształtach i o nowoczesnym designie. Takie meble doskonale wpisują się w potrzeby każdej placówki i spodobają się zarówno przedszkolakom, jak i starszym dzieciom.


Jeśli chodzi o siedziska, warto sięgnąć po różnokolorowe obicia tapicerskie, które ożywią całą przestrzeń i sprawią, że będzie się ona wydawała ciepła i radosna. Na korytarzu mogą też pojawić się modne w ostatnim czasie trzyelementowe konstrukcje panelowe. To ciekawe rozwiązanie, które daje uczniom odrobinę kameralności na często zatłoczonym korytarzu. Ich konstrukcja nawiązuje do funkcji budek akustycznych. Co ważne, dają wiele możliwości aranżowania przestrzeni i są dostępne w różnych szerokościach.

Dystrybutor wody pitnej w trosce o zdrowy rozwój dzieci


Wyposażenie szkolnego korytarza to nie tylko same meble. Ważnym jego elementem może stać się automat do wody. Nieograniczony dostęp do świeżej wody jest niezwykle istotny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, w tym pracy mózgu. Uczniowie w czasie przerw powinni stale uzupełniać płyny, co pozwoli im na efektywniejszą naukę. Dystrybutor wody jest więc znakomitą częścią wyposażenia każdego korytarza w przedszkolu czy szkole podstawowej. Woda wpływa korzystnie na poprawę koncentracji i dba o zdrowie uczniów. Dostęp do takiego urządzenia jest łatwy, a więc mogą z niego bez trudu korzystać dzieci w wieku przedszkolnym. Taki sprzęt pomoże im w nauce samodzielności i zaszczepi pozytywny nawyk regularnego picia wody. To wygodne rozwiązanie, które można postawić w dowolnym miejscu.

Automat do wody – co możemy Państwu zaoferować?


Jako dostawca wody z wieloletnim doświadczeniem, dbamy o to, aby jakość naszych usług była na jak najwyższym poziomie. Nie tylko dostarczamy najlepszą wodę pitną, ale też dbamy o regularną sanityzację i dezynfekcję urządzeń. Korzystając z naszych usług, macie Państwo gwarancję darmowych i zawsze terminowych dostaw wody. Oferujemy dystrybutor z dostawami wody źródlanej, jak i dystrybutor wody filtrowanej podłączony bezpośrednio do sieci wodociągowej. W razie problemów ze sprzętem zapewniamy także sprawny serwis oraz możliwość wymiany urządzenia.


Wyposażenie korytarza szkolnego powinno więc uwzględniać praktyczne, funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu meble. Nie można też zapominać, jak ważny dla rozwoju młodych ludzi jest stały dostęp do świeżej wody. Dlatego na korytarzu warto umieścić też dystrybutor do wody.

Zobacz więcej