Poczekalnia w kinie lub teatrze – jak ją zaaranżować?

Poczekalnia zarówno w kinie, jak i teatrze może stać się wyjątkowym miejscem, w którym oczekiwanie na seans czy spektakl będzie prawdziwą przyjemnością. W przypadku teatru dobrze zadbać o przestrzeń służącą wyciszeniu i kontemplacji sztuki. W kinie przyda się miejsce, gdzie można odłożyć na chwilę przekąski i wygodnie usiąść. A w obu przypadkach należy pamiętać o rzetelnym punkcie informacyjnym oraz wypoczynkowym, w którym stanie urządzenie filtrujące wodę. Jak zatem powinno wyglądać dobre wyposażenie poczekalni?

Ogólna organizacja poczekalni


Przeważenia cała poczekalnia w kinie lub w teatrze dzieli się na trzy główne części:

Odpowiedni klimat recepcji


Każda z części poczekalni może wprowadzać gościa w nieco inny klimat. Najważniejsza jest tutaj recepcja lub punkt kasowy. Ich głównym zadaniem jest oddzielenie przestrzeni informacyjnej od gastronomiczno-rekreacyjnej. Goście mogą tutaj znaleźć pracowników teatru lub kina, którzy pomogą w takich kwestiach jak: zakup biletu, czy szukanie spektaklu. Dodatkowo zadbają o to, by przybyłym niczego nie brakowało. Warto zadbać, by ta przestrzeń była przyciemniona, co pozwoli nadać jej bardziej „tajemniczego” i ekscentrycznego anturażu i przygotuje gości na ciemność, jaka będzie potem panować na sali.

Przestrzeń dla gości


Ważnym miejscem jest także przestrzeń rekreacyjno-gastronomiczna. Warto zadbać o to, by gościom niczego nie brakowało i by oczekiwanie na spektakl nie było dla nich udręką. Dobrą praktyką jest wyposażenie tej części w bezbutlowe dystrybutory wody Aquamo, dzięki którym każda będzie mieć dostęp do świeżej, czystej wody. Poza tym jest to nie tylko ekonomiczne rozwiązanie, ale także dobre dla środowiska. Na każdym stoliku nie powinno również zabraknąć lampki lub jakiegokolwiek akcentu świetlnego, które dodadzą wyjątkowej atmosfery całemu wnętrzu.


Poza tym nie można zapomnieć o miękkich kanapach albo eleganckich bądź nowoczesnych fotelach, które stylem pasują do całego wystroju. Do nich należy dopasować stoliki kawowe. Dzięki temu spożywane napojów, czy wody z dystrybutora oraz rozmowa ze znajomymi będą przyjemne i komfortowe.


Idealnie przygotowana poczekalnia może sprawić, że goście chętniej będą przybywać na kolejne seanse i spektakle.

Zobacz więcej