Dystrybutor wody w bibliotece – czy jest potrzebny?

Biblioteka to miejsce, w którym odwiedzający spędzają często wiele czasu. To oznacza, że organizując przestrzeń, jaką jest wypożyczalnia książek i czytelnia, powinniśmy zadbać nie tylko o odpowiednią ilość i rodzaj wolumenów, ale także o pozostałe elementy komfortowego wyposażenia. Jednym z nich jest, co niektórzy niestety pomijają, dystrybutor ze świeżą wodą do picia.

Dlaczego warto mieć dystrybutor wody w bibliotece?

Dystrybutor wody w bibliotece spełnia takie same funkcje, jak podobne urządzenie w biurowcu, szpitalu, urzędzie lub innym miejscu użyteczności publicznej. Przesiadując przez kilka godzin nad wypożyczonymi książkami, potrzebujemy picia. 

Dlatego dystrybutor wody w bibliotece, zapewniający stale dobrej jakości odfiltrowaną wodę, jest bardzo istotny dla dobrostanu i samopoczucia odwiedzających. Szczególnie, że każde wyjście z biblioteki w celu zakupu wody butelkowanej w pobliżu oznacza przejście od nowa przez procedurę wypożyczenia książki. Ta niekiedy bywa żmudna. Zwłaszcza, gdy punkt, w którym można kupić taką wodę, jest daleko oraz wtedy, gdy mamy zimę. Zimą dobry dystrybutor filtrujący wodę do biblioteki to wręcz zbawienna rzecz dla odwiedzających takie miejsce. Dolewka ciepłej wody do swojej ulubionej herbaty z termosu to coś, co zdecydowani umila pobyt w bibliotece.

Jaki dystrybutor wody w bibliotece będzie odpowiedni?

Na rynku znajdziemy różne rodzaje dystrybutorów. Jedne mają butlę przytwierdzoną na szczycie konstrukcji i są w zasadzie nalewakami. Bezbutlowe dystrybutory wody są natomiast podłączane do sieci wodociągowej i nie wymagają regularnego dostarczania nowych butli. Sposób działania dystrybutora opiera się na procesie filtracji i chłodzenia wody. 

Zainstalowanie takiego dystrybutora wody zredukuje ilość plastikowych butelek, które trafiają do środowiska. Większość dystrybutorów wody nie wymaga specjalistycznej obsługi. Po tym jak taki dystrybutor wody zostanie zainstalowany przez specjalistyczną firmę, należy go jedynie okresowo serwisować, a w przypadku butlowych – wymieniać butlę. Gdy mowa o dystrybutorach podłączanych do sieci, problem wymiany butli znika.

Podsumowanie

Warto zainwestować w dobrej jakości sprzęt, aby utrzymać wizerunek ciekawego, profesjonalnego i dobrze wyposażonego miejsca. Docenią to nie tylko odwiedzający regularnie bibliotekę, ale również jej pracownicy.

Zobacz więcej